Powrót Jasona Day'a

Wysłany przez m 09/02/2018 0 Komentarze

Jason Day potrzebował dodatkowego dnia i aż sześciu dogrywkowych dołków, by w Farmers Insuarance Open pokonać Alexa Norena. Dzięki zwycięstwu na Torrey Pines wskoczył do najlepszej dziesiątki światowego rankingu. Adrian Meronk jest 461.

Moim celem jest znów być graczem numer jeden na świecie i to jest dobry krok w tym kierunku”, mówił Day po otrzymaniu pucharu i czeku na 1,2 mln dol.

Turniej z wynikiem -10 zakończyło trzech graczy. Oprócz Daya i Norena jeszcze Ryan Palmer, ale on w dogrywce szybko odpadł. O zwycięstwo toczył się już niesamowity bój australijsko-szwedzki. Był tak zacięty i tak wyrównany, że trzeba go było kończyć w poniedziałek, bo granie po zmroku to loteria. Gdy wrócili do gry w poniedziałek, Day od razu rozstrzygnął sprawę na swoją korzyść za sprawą birdie.

Day wygrał po raz pierwszy od półtora roku. Jego ostatnim triumfem był Players Championship w maju 2016 roku. “Trochę czasu upłynęło. Wiele rzeczy poza polem golfowym odciągało moją uwagę w ostatnich miesiącach, mieliśmy rodzinne problemy. Okres między sezonami przepracowałem ciężko, bo wrócić do formy”, powiedział.

Day wraca do Top10

Zwycięstwo w Farmers Insuarance Open pozwoliło golfiście z Australii znów zameldować się w dziesiątce najlepszych golfistów świata. Awansował z 14. pozycji. Oprócz niego znów w Top10 mamy Rory’ego McIlroya, który dobrze zagrał w dwóch turniejach European Tour i z 11. miejsca wskoczył na ósme. Z dziesiątki wypadli za to Sergio Garcia i Henrik Stenson.

Liderem jest Dustin Johnson, a za plecami ma Jona Rahma i Jordana Spietha.

Woods podskakuje w rankingu. Wciąż za Meronkiem

W ostatnich dniach najgłośniej było oczywiście o kolejnym starcie Tigera Woodsa. Na Torrey Pines nie bił się o zwycięstwo, ale po raz pierwszy od 888 dni przeszedł cut i zakończył turniej na dzielonym 23. miejscu z wynikiem -3.

Wszystko skończyło się pozytywnie. Obawiałem się gry z roughu, bo z tak wysokiej trawy nie grałem od roku. Nie wiedziałem po prostu, czy jestem w stanie to robić.”, mówił po zakończonej rundzie.

Dla Woodsa był to dopiero piąty turniej w ostatnich dwóch latach. 23 miejsce pozwoliło mu na kolejny awans w światowym rankingu – jest już 539.

Adrian Meronk, który w tym roku jeszcze nie zagrał ani jednego turnieju w European Tour ani Challenge Tour, jest na 461. pozycji.

Mateusz Gradecki, który zawodową karierę dopiero zaczął, jest 1393. na świecie.

za golfandroll.pl

Wpisz tekst komentarza