Sharma podbił Malezję

Wysłany przez m 09/02/2018 0 Komentarze

Shubhankar Sharma dzięki fenomenalnej finałowej rundzie wygrał Maybank Championship. Drugie zwycięstwo w tym sezonie dało mu sensacyjne prowadzenie w rankingu Race to Dubai.

Niespełna 22-letni Sharma dopiero rozkręca swoją zawodową karierę, ale robi to w piorunującym stylu. W grudniu, w swoim ledwie dziesiątym starcie w European Tour, triumfował w Joburg Open. Nie trzeba było długo czekać na jego drugie zwycięstwo.

Hindus wszystko zawdzięcza rewelacyjnej rundzie finałowej, do której przystępował z 19. pozycji. Ale zagrał fenomenalnie. Ani jednego wyniku gorszego niż par, w sumie tylko 62 uderzenia (to nie tylko najlepszy wynik dnia, ale i całego turnieju) i fantastyczny awans w klasyfikacji generalnej. A do tego dość pewne zwycięstwo. Sharma zakończył granie w Malezji z wynikiem -21. Prowadzący po trzech dniach Hiszpan Jorge Campillo ugrał 68 uderzeń w finałowej rundzie i przegrał turniej różnicą trzech uderzeń

 “Grałem przyzwoicie, a to nie było łatwe z powodu wiatru. Cały dzień naciskałem, bo wiedziałem, że muszę mieć wiele birdie, by dogonić liderów. Dobrze zacząłem pierwszą dziewiątkę i na drugiej też tak było”, komentował po turnieju Sharma.

Meronk wchodzi do gry

Kolejny turniej w kalendarzu Euroepan Tour to ISPS Handa World Super 6 Perth w dniach 8-11 lutego. I tam po raz pierwszy w sezonie zobaczymy Adriana Meronka.

Start w turnieju planują m.in. Danny Willett, Tyrrell Hatton, Thorbjorn Olesen i Marcus Fraser. To co imprezę wyróżnia to hybrydowy format rozgrywki, który łączy strokeplay z match play. Przez trzy rundy turniej niczym nie różni się od większości imprez w sezonie. Po drugiej rundzie następuje cut, który przechodzi 65 graczy (plus remisy). Po trzech rundach zostaje 24 graczy.

Czołowa ósemka jest rozstawiona w drugiej rundzie, 16 walczy o awans dalej. Jeśli po sześciu dołkach nie ma zwycięzcy, o awansie bądź wygranej w turnieju przesądzi dodatkowy dołek.

za golfandroll.pl

Wpisz tekst komentarza